Lékárnička aktivního muže: stačí pár šikovných pomocníků

Říká se, že opravdový muž si ví rady v každé situaci. Ví si samozřejmě rady i ve chvílích, kdy při svém sportování či rekreaci narazí na malý zdravotní problém. A není v tom žádná věda.

Sportování je sice fajn relax, ale občas se přihodí nějaká ta drobná nehoda, se kterou je záhodno zčerstva se vypořádat. Dovolená je bezpochyby příjemnou záležitostí, ale je potřeba být připraven na všechny eventuality... Poradíme pár pomocníků od české farmaceutické společnosti RosenPharma a.s., které v kapse nebo zavazadle nezaberou mnoho místa, zato dokážou hned pomoci.

Octan gel

Při sportu se pohmožděniny, výrony či mechanicky způsobené otoky přihodí, ani nevíte jak. Octan gel v praktické malé tubě je kdykoli připravený k použití. Chladí, působí adstringentně a pomáhá vstřebat otok. Jako první pomoc naprosto nedocenitelný. Doma pak můžete pokračovat v léčbě pomocí přípravku Octan sáčky.

Moskyto gel

Pobyt v přírodě s sebou nese jistá úskalí v podobě bodavého hmyzu, kopřiv, u moře dokonce i žahavých sasanek či medúz. Malá, přesto účinná, tuba Moskyto gelu zajistí rychlou úlevu od bolesti a svědění, ranku dezinfikuje a snižuje riziko zanícení.

HA gel

Kyselina hyaluronová výrazně urychluje hojivé procesy poškozených tkání, a tak není od věci mít malou tubu s HA gelem vždy při sobě. Škrábnutí a odřeniny jsou při sportu celkem běžné a díky účinkům kyseliny hyaluronové se poranění snadno zacelí a vy nemusíte obávat nevzhledných jizev.

Pánové, mezi námi, tihle pomocníci mohou udělat i velký dojem na dámu v nesnázích, přinatrefíte-li někdy na nějakou, a to není špatná představa...

Ve své lékárničce ovšem upotřebíte i následující produkty:

B-Komplex Repelent

Pravidelně užívané tablety B-komplexu Repelent dokážou díky vysokému obsahu thiaminu spolehlivě odpuzovat komáry, klíšťata a jiný dotěrný hmyz, což se při pobytu v přírodě určitě hodí.

The Brainer

Tenhle tzv. "myslící prášek" stačí rozpustit v malém množství tekutiny a vypít. Jeho složení odpovídá jednomu energetickému nápoji, ovšem bez zbytečných cukrů. Posiluje myšlení, zvyšuje koncentraci a tlumí pocity hladu. Ideální například pro dlouhé cesty autem na dovolenou.

Gasterin gel

Divoký večírek či grilovačka spojená s přemírou jídla a pití s člověkem občas pěkně zacvičí. Na zažívací potíže, pálení žáhy a při překyselení žaludku existuje spolehlivý přípravek: Gasterin gel - suspenze uhličitanu vápenatého v praktickém sáčkovém balení, ihned připravená k použití. Aby i po večírku bylo stejně fajn jako na něm.

Větroplach

Nadýmání a větry jsou sice skvělým prostředkem k náplni zemitých televizních zábav, ale do běžného života se dvakrát moc nehodí. Zvláště, pokud člověk předjíždí fešnou cyklistku nebo předbíhá dobře stavěnou běžkyni... Drobným nehodám dokážou spolehlivě zabránit bylinné pastilky Větroplach.