Potřebují muži "jiný" kolagen?

Také jste už slyšeli tvrzení, že muži stárnou později? Že pokožka mužů obsahuje jiný typ kolagenu než pokožka žen, případně, že aktivně sportující muži netrpí osteoartrózou? Nevěřte všemu, co se povídá.

Za stárnutím mužů nejsou žádná kouzla, geny dlouhověkosti a dokonce ho neovlivňují ani "jiné" typy kolagenu. Mužská pokožka nestárne později, ale o dost pomaleji než ta ženská. Vrásky, které se posléze objeví, však bývají až několikrát hlubší než ty, které brázdí tváře žen.

Pravdou není rozhodně ani tvrzení o osteoartróze u aktivně sportujících mužů. Osteoartróza, neboli degenerativní onemocnění kloubů, je nejčastějším onemocněním pohybového aparátu a trpí jí tři čtvrtiny lidí starších 65 let, byť o tom mnozí ani nevědí, protože počáteční stadia osteoartrózy jsou bezbolestná. Bolest se dostavuje až ve chvíli, kdy je chrupavka natolik ztenčená, že není schopná dostatečně chránit okolní tkáně, tedy kost, kloubní pouzdro, vazy a svalstvo. Rizikovými skupinami jsou lidé dlouhodobě vystaveni velké fyzické námaze a lidé s nadváhou. Kde se tedy vzala pověra o sportovcích?

Jedním z možných vysvětlení je životospráva a péče o pohybový aparát, které jsou sportovci zvyklí dodržovat. Právě vědomí vysokého rizika osteoartrózy vede sportovní lékaře k účinné prevenci svých svěřenců. Součástí takové prevence je mimo jiné i kolagen.

Pečovat o sebe je IN

Muž však nemusí být nutně aktivním sportovcem nebo majitelem modelingové agentury, aby mu záleželo na jeho vzhledu a perfektní kondici. Dnes je naprosto běžné, že muži o sebe pečují, používají kosmetiku, navštěvují fitness studia, kosmetické salony a hlídají si jídelníček. A v padesáti se žení a zakládají rodinu. To byl samozřejmě žert, nicméně měl poukázat na to, že moderním mužům se daří stárnout pomaleji a zachovávat si sexy look opravdu dlouho po pověstné padesátce.

Česká farmaceutická společnost RosenPharma a.s. se proto zaměřila i na potřeby mužů a speciálně pro ně vyvinula nový produkt: žvýkací tablety Kolagen SPRINT. Obsahují čisté kolageny typu I a II ve vysoce účinné hydrolyzované formě, N-acetylglukosamin napomáhající novotvorbě kyseliny hyaluronové a chondroitinu a vitamin C, který je k procesům novotvorby účinných látek nezbytný. Tablety Kolagen SPRINT spolehlivě zajišťují funkčnost kloubů, přispívají k udržení pružnosti chrupavek, kloubů a vazů.

Tablety Kolagen SPRINT ocení hlavně aktivní muži, pro něž je prioritou zachování perfektní kondice jak nejdéle to jen jde.